Upadek

Upadek

Tak dobrze się wszystko zapowiadało… klocek do klocka powstawała idealna układanka… biznesowa, finansowa, relacyjna, rodzinna, każda inna zbudowana na Twoich pragnieniach… i jeden nieprzewidziany ruch… jedna zaskakująca sytuacja… jeden silny wstrząs…. I wszystko leży w rozsypce… a Ty na samym środku… jeszcze nie do końca ze świadomością, co się stało…. Zaliczasz swój UPADEK…. Być może kolejny w swoim życiu….

UPADEK może być budzikiem wielu wartości głęboko uśpionych w Twoim wnętrzu. Jest szansa, że po nim inaczej spojrzysz na potrzebujących, kiedy jeszcze masz w pamięci, jak to jest nie wiedzieć za co kupisz jutrzejszy chleb dla swojej rodziny. Jest szansa, że tym razem inaczej spojrzysz na kolejną osobę, która zalicza swój upadek. Być może tym razem w Twoich oczach, to już nie będzie słaby człowiek, tylko silny, który po prostu przegrał jedną z wielu swoich bitew.
Może tym razem inaczej spojrzysz na mamę krzyczącą na swoje dziecko, która być może właśnie przeżywa swój upadek a w oczach dzieci chce pozostać silną… ale każdy ma swoją granicę.
Może tym razem to Ty będziesz tą osobą, która wyciągnie pomocną dłoń mając jeszcze w pamięci własny proces wstawania z kolan i tych wszystkich, którzy pomogli Tobie.

UPADEK może być hamulcem awaryjnym. Być może Twoje rozpędzone marzenia nabrały takiej prędkości, że z oczu zniknęły ważne dla Ciebie rzeczy. Być może za sukcesem finansowym kryje się cierpiąca rodzina…. Cierpiąca z powodu braku… Braku Ciebie. Być może Twoje hobby odbiera Tobie czas na Tworzenie i dawanie światu wartości. Wartości na którą już tyle lat czeka… a Ty dobrze wiesz o co chodzi… tylko boisz się zacząć. Być może biznes idzie świetnie…. Ale tylko dlatego, że budowany jest na cudzym nieszczęściu…. Być może ten upadek ratuje Twoje życie…. Silne szarpnięcie awaryjnego hamulca…. Pełno siniaków… być może coś złamane…. Ale pociąg Twojej jedynej słusznej drogi zatrzymuje się centymetr przed przepaścią.

UPADEK pozwala poczuć wdzięczność. Kiedy się już podniesiesz, poczujesz jak cudownie smakuje to wszystko, co przed upadkiem wydawało się oczywiste. Docenisz, że masz to co masz, że obok Ciebie są osoby, które są. Zauważysz to wszystko, bo życie pokazało, że fakt posiadania tych wszystkich luksusów, wcale nie jest oczywisty.

UPADEK to lekcja. Tym silniejsza, im więcej wcześniejszych nie zostało odebranych. Może się okazać, że jest to szansa aby zauważyć własne lenistwo… brak planowania…. Trwanie w myśleniu życzeniowym…. Nierealne stawianie celów i brak refleksji, kiedy nie są osiągane… oraz inne wielkie i drobne zaniedbania, które doprowadziły do upadku…. Wyciągnij lekcje i ich więcej nie powtarzaj.

UPADEK to szansa na nowy POCZĄTEK. Jedno jest pewne…. Wiesz już co nie działa. Możesz wyciągnąć wnioski i z dużo większym doświadczeniem zacząć jeszcze raz… lepiej…. Inaczej…. Skuteczniej….. w zgodzie ze Swoimi wartościami…. Bo tylko tak można zbudować coś trwałego.

UPADEK to POCZĄTEK… pozwala poukładać wszystko na nowo… lepiej

Jeżeli właśnie przeżywasz Swój upadek….
… pamiętaj, że z każdej sytuacji jest wyjście... i są ludzie, którzy do tego wyjścia pomogą dojść
… pamiętaj, że błędy są normalnym procesem uczenia… czasami bolesnym ale jest to nauka… wyciągnij skutecznie Swoje lekcje
… pamiętaj, że te same metody, które doprowadziły do upadku, nie pozwolą z niego wyjść… potrzebne jest inne działanie
… pamiętaj, że to nie wstyd przyznać się do błędów… proszenie o pomoc wymaga odwagi… znajdź ją w Sobie
… pamiętaj, że im większy ciężar Ciebie przygniata, tym mniej racjonalnych szukasz rozwiązań… każdy ruch konsultuj z innymi
… pamiętaj, dopóki żyjesz wszystko jest możliwe… szukaj Swoich lekcji, wyciągaj wnioski, proś o pomoc, konsultuj swoje działania… i ŻYJ … bo ŻYCIE to najcenniejszy dar jaki masz

UPADEK to POCZĄTEK
Z perspektywy czasu zobaczysz, jak był ważnym momentem zwrotnym w Twoim życiu.

Robert Rzeszotarski

Zapraszam do wspólnej drogi wzrostu

Wejdź na pokład Akademii Wzrastaj
Najlepsza inwestycja to Inwestycja w Siebie

Wzrastaj Robert Rzeszotarski

NIP: 583 248 96 00

ul. Świętokrzyska 25 lok. 209
80-180 Gdańsk

tel. 518 105 503