Niepewność uświadomiona

Niepewność uświadomiona

Rzeczywistość dnia wczorajszego została zamknięta i oddzielona przez noc. Noc po której znowu zaświeciło słońce, jednak obraz jaki ukazał się Twoim oczom, nie jest już tym, który był tak dobrze znany. Pewne oczywiste sprawy przestały być już takie oczywiste. Pewne rzeczy, do których dostęp wydawał się nieograniczony, nagle stały się poza zasięgiem.

Pojawiło się uczucie, które jeszcze wczoraj smacznie sobie spało. Niepewność.

Niepewność uświadomiona czyli taka z której zaczęliśmy sobie zdawać sprawę.

Podmuch silnego wiatru, który pojawia się niespodziewanie, może wyrządzić wiele szkody w postaci fizycznych zniszczeń, jednak może również usunąć grubą warstwę kurzu, spod której odsłonią się wyjątkowe skarby.

Każdy z nas nosi w sobie takie skarby. Bardzo często nawet nie wiemy, jak wiele możemy. Trudniejsze sytuacje, wymuszając na nas inne podejście do różnych spraw, pozwalają nam odkryć ogromne pokłady naszych talentów. Naszych uśpionych, nieuświadomionych możliwości.

Dzisiaj masz wyjątkową okazję zajrzeć do swojego skarbca. Dzisiaj bardziej niż jeszcze dnia wczorajszego czujesz, że coś trzeba zrobić inaczej. Dzisiaj mocniej dociera do Ciebie fakt, że to co było pewne i oczywiste, już takie nie jest. Dzisiaj masz okazję bardziej świadomie docenić to co masz, uświadamiając sobie, że jutro może już tego nie być.

Doceń te oczywistości, które jeszcze są Twoim udziałem. Takie niezauważane jak dach nad głową czy centralne ogrzewanie. Woda płynąca z kranu… i to co najważniejsze… uśmiech i obecność bliskich Tobie osób.

Każdy nowy dzień jest okazją aby doceniać te oczywiste sprawy.
Każdy nowy dzień jest okazją aby szukać w sobie nowych pokładów kreatywności i sprawczości.

Jeżeli do wczoraj mogły pojawiać się w Twojej głowie wątpliwości w trakcie czytania podobnych stwierdzeń.

To dzisiaj już jest łatwiej w to wszystko uwierzyć. Mając w sobie to już uświadomione uczucie.

Szukaj i działaj. Tak jak możesz, z tym co masz. Jest duża szansa, że kiedy znowu pojawi się słońce, podziękujesz za zmiany jakie pojawiły się w Twoim życiu.

Zmiany wywołane tak nagłym uświadomieniem sobie, jak niepewne jest wszystko…. co uznajemy za pewne….

Robert Rzeszotarski

Zapraszam do wspólnej drogi wzrostu

Wejdź na pokład Akademii Wzrastaj
Najlepsza inwestycja to Inwestycja w Siebie

Wzrastaj Robert Rzeszotarski

NIP: 583 248 96 00

ul. Świętokrzyska 25 lok. 209
80-180 Gdańsk

tel. 518 105 503